PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125970}

Palindromy

Palindromes
6,8 3 509
ocen
6,8 10 1 3509
6,9 11
ocen krytyków
Palindromy
powrót do forum filmu Palindromy

Bardzo dobry komediodramat. Niepowtarzalne wykonanie i odważna fabuła. Dobre dialogi i realistyczni bohaterowie. Wzruszająca muzyka: http://www.youtube.com/watch?v=z9U_eRpL1mc. Uważam, że ten film działa na wyobraźnię i jak na majstersztyk przystało, przedstawia sprawę w sposób obiektywny, niejednoznaczny. Poważne momenty paradoksalnie bawią - na przykład scena, w której "niepowtarzalne" dzieciaki mamy Sunshine wykonują taniec. :) Polecam.

Ps. Jednak pozostaje dla mnie zagadkę postac Marka. Jeśli dobrze pamiętam, w filmie jest ukazana dwa razy. Jeden, kiedy podwozi bohaterkę autem, i drugi, podczas imprezy. Jest uważany za pedofila, ale jego postac została słabo rozbudowana. Przecież nie jest to ten starszy koleś, w którym zakochała się bohaterka, prawda?... Zauważyłem, że w filmie "Witaj w domku dla lalek" występują podobni bohaterowie. Czy ma to związek z Palindromami?

ocenił(a) film na 8
sylar_217

Mark też jest na początku, kiedy wygłasza mowę na pogrzebie Dawn, to jedyny głos rozsądku w filmie, historie bohaterów sa dowodem na prawdziwość jego słów na przyjęciu (moja ulubiona scena!), bohaterowie powielają swoje błędy, Matka, która zmusza córkę do tego co sama zrobiła przed laty (choć historia o Henrym wyglądała na zmyśloną, ale nawet jeśli, to palindromicznym syndromem matki byłoby kłamstwo), Earl/Bob, Judah/Otto... chcą się zmieniać, jednak wracają do początku. No i Aviva, która ucieka, chce coś zmienic, sama zmienia się podczas filmu kilka razy ( zmienia tylko powierzchowność, dosłownie), boi się powielenia historii kuzynki, po powrocie do domu, robi dokładnie to co przed ucieczką, spotyka się z Judah, którego los również się zapętla.
Postać Marka stoi w opozycji do Mamy Sunshine i jej rodziny, Mark mówi o powtarzalności, o determinizmie, Mama Sunshine o nadziei i Bogu. Czekałam na pojawienie się na przyjęciu kogoś z Sunshineów, kto zresztą wie czy matka wysłała zaproszenie... jednak nikt się nie pojawił, a Aviva została Avivą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones